Küresel Yeşil Düzen İstanbul’da konuşulacak

Dünya çapında bilimsel seviyesiyle takdir toplayan Yenilenebilir Enerji Birliği EUROSOLAR Türkiye, Uluslararası Yüzde 100 Yenilenebilir Enerji Konferansı (İRENEC) ‘nın 11’incisi 20-21 Mayıs’ta gerçekleştirecek. Geçen yıl ki toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katılmıştı.

Pandemi nedeniyle İstanbul’da zoom üzerinden yapılacak konferansta, yerel, ulusal ve küresel yeşil düzen konuşulacak.

EUROSOLAR Türkiye’den yapılan açıklamaya göre, 11. Uluslararası Yüzde 100 Yenilenebilir Enerji Konferansı’nda İngilizce-Türkçe simültane çeviri yapılacak. İstanbul’dan zoom üzerinde gerçekleştirilecek konferansta, fosil yakıtlar yerine yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı konusunda uyarılarda bulunulacak.

20-21 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek konferansa ilişkin yapılan açıklamada şunlar ifade edildi:

“DÜNYA ÇAPINDA ÜNLÜ ARAŞTIRMACILAR KATILACAK”

“Geçtiğimiz yıllarda büyük toplantı salonlarında yaptığımız konferansımıza çeşitli ülkelerden ve ülkemizden pek çok akademisyen, bilim insanı, sektör temsilcisi katıldı. Dünyanın en büyük sorunu iklim değişikliğinin önde gelen nedeni fosil yakıtları kullanmanın alternatifi olan yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanım teknolojileri üzerine çok değerli tebliğler verildi, uygulamalar paylaşıldı. Konferanslarımızda İngilizce-Türkçe simultane çeviri yapılıyor.

Pandemi nedeniyle 2020 yılında sanal ortamda onuncusunu gerçekleştirdiğimiz konferansımızı, 20-21 Mayıs 2021 tarihleri arasında Covid 19 şartlarının devam etmesi nedeniyle yine zoom üzerinden sanal ortamda onbirincisini yapacağıız. Bugün İklim değişikliğinin getirdiği felaketleri önlemenin yolu artık bilindiğine göre bu önlemlerin başta geleni biliyoruz ki yüzde 100 yenilenebilir enerjinin sanayide, ulaşımda, konutlarda vs. kullanılmasıdır. Bunun teknolojik olarak altyapısı vardır. Bunları tartışmak üzere, IRENEC 2021’de, dünya çapında ünlü araştırmacıların katılacak olması dikkat çekiyor. Birleşmiş Milletler Uluslararası Enerji Ajansı Bonn Inovasyon ve Teknoloji Başkanı Dolf Gielen, Amerika Atmosfer ve Enerji Programı Direktörü Mark Z. Jakobson bu isimlerden sadece birkaçı.”

Konferans boyunca yerli firma yöneticilerinin katılımıyla yenilenebilir enerjinin Türkiye’deki ve enerji sektöründeki konumunun da ele alınacağı bildirildi.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial