‘Yeşil Tarife’ 1 Ağustos 2020 İtibariyle Başlıyor!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından Dağıtım Lisansı Sahibi Tüzel Kişiler ve Görevli Tedarik Şirketlerinin Tarife Uygulamalarına İlişkin Usul ve Esaslarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki İlgili Kararı, Resmi Gazete’nin 24 Temmuz 2020’deki sayısında yayımlandı.

EPDK’nın 1 Ağustos 2020 itibarıyla başlayacağını açıkladığı Yeşil Tarife uygulamasında fiyatlar abone grubuna göre kilovatsaat başına 79,25 ile 91,46 kuruş arasında değişiklik gösterecek.

Karar göre, tüketiciler yeşil tarifeye geçme talebini yazılı olarak görevli tedarik şirketine yapabilecek. Tarife değişikliği, talep tarihinin içinde bulunduğu dönem sonundaki endeks tespitleriyle çıkarılacak faturayı takip eden ilk fatura döneminde yerine getirilecek. Yeşil tarifeye geçme talebi bir takvim yılında en fazla 2 kez yapılacak.

 Ağustos 2020 Tarihinden İtibaren Geçerli Faaliyet Bazlı ve Nihai Yeşil Tarife Tablosu:

İletim sistemi kullanıcılarının vergi, fon ve pay hariç kilovatsaat başına yeşil enerji bedeli 69,97 kuruş olarak belirlendi.

Tabloda yer alan yeşil tarife ve dağıtım bedelinin kilovatsaat fiyatı, alçak gerilim, orta gerilim, tek terimli, çift terimli olmasına, sanayi, ticarethane, mesken, tarımsal sulama ve aydınlatmada kullanılmasına göre en düşük 79,25 ile en yüksek 91,46 kuruş arasında farklılık göstereceği belirtildi.

Yeşil Tarife Kararına Ulaşmak İçin TIKLAYIN>>>

KAYNAK : https://www.enerjigazetesi.ist/yesil-tarife-1-agustos-2020-itibariyle-basliyor/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+enerjigazetesi+%28Enerji+Gazetesi+-+G%C3%BCncel+Haber+B%C3%BClteni%29

HABER: BÜLENT ÖZGEN

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial