101 öğrenci ücretsiz rüzgâr enerjisi eğitimi alacak

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) ile online rüzgâr enerjisi eğitim platformu Windbaba arasında işbirliği gerçekleştirildiği bildirildi.

İZKA tarafından yapılan açıklamaya göreişbirliği kapsamında 101 üniversite öğrencisi rüzgâr enerjisi sektörüne yönelik ücretsiz online eğitim alabilecek.

Programa, İzmir’de kurulu üniversitelerin 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi mezunları dahil olmak üzere Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği ile Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümlerinde okuyan lisans öğrencileri başvurabilecek.

12 farklı konu başlığında verilecek eğitimlerin sonunda yapılacak sınavda başarılı olan katılımcılar Yaşar Üniversitesi onaylı eğitim sertifikasını alacaklar.

Başvuru değerlendirilmesi aşamasında yapılacak puan sıralamasına göre de her bir üniversitenin başvuru yapan en başarılı iki öğrencisi olmak üzere toplam 16 öğrenci rüzgâr enerjisi sektöründe faaliyet gösteren özel sektör şirket temsilcileri tarafından kariyer danışmanlığı ve rehberlik hizmetlerini içeren mentorluk hizmeti alacak.

Programdaki konu başlıkları şunlar olacak;

 1. Avrupa’da ve Türkiye’de Rüzgar Enerjisi
 2. Rüzgar Türbin Teknolojisi
 3. Rüzgar Enerjisi Proje Yönetimi
 4. Rüzgar Türbinlerinde Bakım ve Servis Yöntemleri
 5. Rüzgar Enerjisi Analizi
 6. Borç Veren Mühendisliği
 7. On-Shore Rüzgar Ölçümleri
 8. Karasal Rüzgar Türbinlerinin Çelik Kule Üretimi
 9. Off-Shore Rüzgar Türbinlerinin Çelik Kule Üretimi
 10. Küresel Enerji Görünümü ve Rüzgar Enerjisi
 11. Rüzgar Enerjisi Finansmanı- 1
 12. Rüzgar Enerjisi Finansmanı- 2

Program için son başvuru tarihi 16 Ağustos 2020.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için; izka.org.tr

KAYNAK : https://yesilekonomi.com/101-ogrenci-ucretsiz-ruzgar-enerjisi-egitimi-alacak/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=temiz_enerji_yatirimlarinda_en_bueyuek_pay_ruezgarin_oldu_ruezgar_enerjisi_buelteni&utm_term=2020-07-14

HABER : BÜLENT ÖZGEN

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial