Denizli Avdan’da yapılacak termik santrale karşı muhtarlardan ortak bildiri

Denizli’nin Tavas ilçesine yapılması planlanan Avdan Termik Santrali’ne karşı 16 mahalle muhtarı ortak bildiri yayımladı.

RWE kömür santrali

Fotoğraf: PixabayPAYLAŞ

Denizli’nin Tavas İlçesine yapılması planlanan Avdan Termik Santrali için 16 mahalle muhtarı ortak bildiri imzalayarak projeye karşı çıktı. Yayımlanan bildiride, santral projesinin iptali için mücadelenin sonuna kadar sürdürüleceği vurgulandı.

Verdikleri mücadelenin siyasi düşüncelerin üstünde olduğunu ifade eden muhtarlar, şunları belirtti:

“Bizim mücadelemiz bu proje ile tehlikeye atılan insan hayatı, bitki örtüsü, tertemiz olduğu ilgili proje için hazırlanan ÇED raporu ile belgelenmiş havamız, suyumuz, ekmeğimizi kazandığımız atalarımızdan kalan çocuklarımıza miras bırakacağımız topraklarımız, endemik bitki ve hayvan türleri içindir.”

Bu mücadeleye destek veren her kurum ve kişilere teşekkürlerini ileten muhtarlar, toplumun her kesiminden vatandaşların kendilerini yalnız bırakmayacaklarını bildiklerini iletti.

Bildiride son olarak; “Siyaset üstü mücadelemizin hukuk sınırları içerisinde Avdan Termik Santral Projesinin tamamen yürürlükten kaldırıldığı güne kadar aynı azim ve kararlılıkla süreceğini tüm kamuoyunun bilgisine sunarız” ifadelerine yer verildi.

KAYNAK : (Denizli/EVRENSEL)https://www.evrensel.net/haber/405052/denizli-avdanda-yapilacak-termik-santrale-karsi-muhtarlardan-ortak-bildiri

HABER : BÜLENT ÖZGEN

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial