Korona’dan sıkılıp ağaç talanı yapan yöneticiye suç duyurusu…

Dünya doğaya yapılan aşırı müdahaleler sonucu salgınla uğraşıyor. Bu sebeple vatandaşlar gönüllü olağanüstü hal ilan ederek evlerinde kalıyor. Bursa’nın Nilüfer İlçesi’ndeki bir sitede gönüllü karantina sıkıntısı onlarca yıllık bir limon çamının kuramaya yol açacak şekilde budanmasıyla sonuçlandı. Bu ağaç talanının faili ise daha önce benzer bir ağacı kökünden kesen sitenin kadın yöneticisi.

Kadın yöneticinin ilk ağaç talanı değil!

Site sakini Avukat Ali Özbek, küresel çaptaki korona salgınından dahi ders çıkarmayan yönetici hakkında Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Ağaçları koruyan site sakini Avukat Ali Özbek, konunun takipçisi olacağını söylüyor.

Aynı yöneticinin daha öncede aynı çamlardan birini dibinden kestirdiğini belirten Avukat Özbek; “Manzara gerekçesiyle ağaç talanı kabul edilemez. İnsanlar evde kapalı kalınca kendini iş arıyor. Fakat, insana ve doğaya yararlı uğraşlar edinmeleri gerekiyor. Bu bir katliamdır. Ağaçlara karşı bile adaletli olmalıyız. Yaşadığımız süreçten toplum ders çıkarmalı. Savcı ve hakimlerimizden bu tür konulara hafife almamalarını istiyorum. Çünkü toplumsal hassasiyet en küçük birim ve vakadan başlamalı” diye konuştu.

Yargının ağaçlara karşı adaleti takipçisi olup, olmayacağı merak ediliyor?

Ağaç, manzara görme kurbanı oldu
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial