En İyi Deniz Mahsulü

Norveç Somonu, gelmiş geçmiş en iyi deniz mahsullerinden biridir. Hatta iyiliği, inanılmaz sağlıklı olmalarından da bellidir.

Norveç somonu ile ilgili bilmeniz gerekenler ise; Norveç’ten gelen her bir somonun kendi pasaportu vardır. Bu pasaportlarda fiyortlardan markete uzanan yolculuğuna ilişkin her bilgiyi görebilirsiniz. Norveç çiftlik somonları tamamen doğal ve sağlıklı beslenirler. Bitkisel protein ve karbonhidrat, bitkisel yağ, balık unu, balık yağı, balık protein konsantresinden oluşan çok zengin bir menüleri vardır. Bu zengin menüleri sayesinde hem deniz hem de bitki kaynaklarından karbonhidratlar, doymamış yağ asitleri, vitaminler, mineraller ve antioksidanlar alırlar.

Norveç somonları çok mutlu ve özgür balıklardır.Norveç’in doğa harikası fiyortlarında, %97’si su, %3’ü balıktan oluşan devasa çiftliklerinde yaşarlar. Norveç somonları en cool balıklardır!Norveç somonları soğukkanlılıklarıyla nam salmıştır. Vücut sıcaklığını düzenlemek üzere enerji harcamaz, böylece besinlerden aldığı enerjiyi büyümek için kullanır, Omega 3 yağ asitlerini gövdesinde depolar ve bizim için eşsiz bir besin kaynağına dönüşür.

Somon giren eve doktor girmez.Somon sağlıkla ilgili pek çok faydayla bağlantılı olan Omega 3 yağ asitleri (DHA ve EPA), D vitamini, selenyum ve B12 vitamini açısından zengindir. Bu sayede vücudumuzun ihtiyaç duyduğu enerjiyi verir, beyin işlevlerinin normal bir şekilde sürdürülmesine katkıda bulunur, kalp sağlığımızı korur. Norveç Somonları sağlıklı yaşam biçimleriyle tanınır. Her yıl zararlı maddeler açısından kontrol edilirler. 1998 yılından beri 20.000’den fazla somon balığı numunesi tüketimdeki ilaç kalıntısı için test edilmiş ve hiçbirinde bu iz bulunamamıştır. Norveç Somonları çevreci balıklardır.

Hem beslendikleri çiftlikler açısından hem de beslenme alışkanlıkları açısından karbon ayak izleri, sığır ve domuz etine oranla oldukça düşüktür. Bu nedenle somon tükettiğinizde iklim değişikliğini önlemeye katkı sağlıyorsunuz.Norveç somonu seyahat etmeyi seven bir balıktır.Japonya’daki sushiden, İtalya’daki makarnaya kadar 16 milyon öğünde tüketilir, dünya mutfağının birbirinden çeşitli ve leziz yemeklerinde kullanılır. 100’den fazla ülkenin vizesine sahiptir.Norveç Somonu diyet dostudur.

Norveç Somonundaki yağlar, yağ yakıcı özelliğe sahiptir. Evet yanlış okumadınız. Araştırmalar, somondan aldığınız iyi yağların vücudun zararlı yağların yakılmasını kolaylaştırdığını gösteriyor.Norveç somonu çok yönlü bir balıktır. Somon balığının çok yönlülüğü, çeşitli kültürlerde ve formlarda tüketilebileceği anlamına gelmektedir. Kaynatılabilir, pişirilebilir, buğulanabilir, kızartılabilir, ızgarada pişirilebilir, tütsülenebilir ve sashimi gibi çiğ olarak servis edilebilir.

KAYNAK : http://www.denizticaretgazetesi.org/balikcilik-balik-mekanlar/en-iyi-deniz-mahsulu/12925

HABER: BÜLENT ÖZGEN

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial